Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industriteknisk utbildning vid Hultsfreds Gymnasium
Referensnummer: U-023-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80211000 Teknisk undervisning på högstadie- och gymnasienivå
II.1.4.
Kort beskrivning
Hultsfreds kommun genomför en upphandling av utbildning för gymnasieelever på Industritekniska programmet med inriktning ”produkt och maskinteknik”, och inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen