Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Analystjänster
Referensnummer: 2019/997
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalsupphandling av analystjänster för Sala kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sala kommun upphandlar ramavtal för att tillgodose verksamheternas behov av analystjänster. Uppskattat värde per år uppstiger ungefär till 600 000 SEK och ramavtalets löptid, inklusive förlängning avser fyra (4) år.