Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/annons/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avspärrningstjänster
Referensnummer: A065.021/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35200000 Polisutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar hyra, transport, uppställning och nedmontering av avspärrningsutrustning med tillhörande kringutrustning för till anvisad plats avgränsning av särskilda områden.
Uppskattat värde gäller för 4 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 27 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32343200 Megafoner, 34992200 Vägskyltar, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35200000 Polisutrustning, 35260000 Polisskyltar, 39522530 Tält, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44411800 Urinoarer, 44611500 Vattentankar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen