121347-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sårbehandling special, tillägg 2017 SLL572.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Tilläggsupphandling av Sårbehandling special SLL572.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33141110 Förbandsartiklar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.