Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkmöbler och parkutrustning
Referensnummer: UH-2017-540
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande leveranser av parkmöbler och parkutrustning. Ramavtal kommer att tecknas med samtliga leverantörer som uppfyller samtliga obligatoriska krav.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen