121379-2017 - ResultatSverige-Karlstad: Generatoraggregat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila generatoraggregat 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlstad.
Nuts-kod SE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Mobila generatoraggregat uppdelade i 3 effektområden:
Effektområde 1. 6-8 kVA,
Effektområde 2. 10-22 kVA,
Effektområde 3. 35-100 kVA.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31121000 Generatoraggregat
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.