121398-2020 - ResultatSverige-Västerås: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Affärsstrateg inom automation med fokus på kommunikation
Referensnummer: 2019/0485
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet handlar om att utveckla strategier och nätverk inom automationsområdet inom omvärldsspaning, nätverk inom tripple helix, digital plattform samt kommunikation genom goda exempel.
Uppdraget omfattar tre delar:
• Leda, samordna och delta i arbetet med att utveckla automationsnod i Göteborgsområdet.
• Utveckla ett stort partnernätverk genom att kommunicera goda exempel från klustret Automation Regions resultat och aktiviteter.
• Bidra till utvecklingen av digital plattform.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen