Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - inför upphandling av Alternativ telefoni
Referensnummer: RS2022-01133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Hjälpmedel för alternativ telefoni, texttelefoner, bildtelefoner och totalkonversationsenheter, elektronisk kommunikation för döva och hörselskadade personer och personer med dövblindhet, talskada eller språkstörning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32550000 Telefonutrustning, 32552100 Telefonapparater, 48510000 Programvara för kommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hjälpmedel för telefonering och telematikmeddelanden ISO-kod 22 24