2. Förfarande
Förfarande
Titel: Två släckbilar till Nerikes Brandkår 2026
Beskrivning: Nerikes Brandkår inbjuder till anbudslämnande avseende köp av två fabriksnya släckbilar med skärsläckare för leverans så fort tillverkning tillåter. Upphandlingen annonseras via Örebro kommun men Upphandlande myndighet är Nerikes Brandkår, org nr 222000-1016. För mer information om Nerikes Brandkår, se webbsida: www.nerikesbrandkar.se
Intern identifierare: NN2026/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144210 Brandfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000