Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Munhygienprodukter
Referensnummer: RS/190220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Munvårdsprodukter och munvårdande hjälpmedel för såväl kliniskt bruk som för vidareförsäljning via respektive klinik. Leverans efter beställning till Region Värmland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Munvårdsprodukter och munvårdande hjälpmedel för såväl kliniskt bruk som för vidareförsäljning via respektive klinik. Leverans efter beställning till Region Värmlands tandkliniker.