12149-2021 - ResultatSverige-Malmö: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal transportsystem
Referensnummer: SN-2020-129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift och underhåll, felanmälan och larm, akuta åtgärder, biträde vid besiktning avseende B:s transportsystem inom de fastigheter som stadsfastigheter (B) förvaltar. Entreprenaden omfattar transportsystem som lyder under hissdirektivet (fullservice) och transportsystem som lyder under maskindirektivet (grundservice).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen