12151-2020 - ResultatSverige-KUNGSHAMN: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operatörstjänster och växelfunktion för Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Uddevalla och Vänersborg
Referensnummer: KA 2018/921
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser gemensam teknisk plattform för växelfunktion med service samt operatörtjänster för kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad, Uddevalla och Vänersborg.
För mer detaljer se handlingarna som omfattas av inbjudan
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring, 64211000 Tjänster för offentliga telefoner, 64212000 Mobiltelefontjänster, 64214000 Särskilda nättjänster för företag, 64214200 Telefonväxeltjänster, 64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster, 64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser gemensam växelfunktion med service samt operatörtjänster