Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Frukt och Grönt
Referensnummer: HASAB 721/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar frukt, grönsaker, ekologiskt frukt, ekologiska grönsaker, potatis, ekologisk potatis, skalat, skalat ekologiskt, färdigskuret och färdigskuret ekologiskt för successiva leveranser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03212100 Potatis, 03221110 Rotfrukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15313000 Bearbetad potatis, 15331110 Bearbetade rotfrukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen