121589-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Grafisk formgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Designbyrå
Referensnummer: 19/71
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stiftelsen Nordiska museet avser att upphandla Designbyrå med tillhörande
Tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79415200 Rådgivning avseende design
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen