121590-2018 - ÄndringSverige-Kinna: Livsmedel, drycker, tobak o d
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel-Grossist
Referensnummer: 17/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser livsmedel i varuområdena Kaffe, Djupfryst, Kolonial, Mejeri och Frukt & Grönt till kommunens verksamheter