121594-2018 - ÄndringSverige-Västerås: Ultraljudsapparat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud
Referensnummer: DU-UPP18-0062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
— Leverans av två (2) stycken high end ultraljudssystem inkl. installation, intrimning och provning till fullt driftfärdigt skick,
— Klinisk och teknisk dokumentation,
— Utbildning av klinisk och teknisk personal,
— Option på servicekontrakt efter utrustningens garantitid.
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser att teckna kontrakt gällande köp av två (2) ultraljudssystem i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlag med bilagor.