121639-2017 - ResultatSverige-Lidköping: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen OT15 nollpunktsutrustning Lidköpings Elnät.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidköping.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Detta köp omfattar leverans och uppställning av ny nollpunktsutrustning på nya fundament enligt denna tekniska beskrivning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31160000 Delar till elektriska motorer, generatorer och transformatorer, 31170000 Transformatorer, 31214000 Ställverk, 31230000 Delar till eldistributions- eller reglerutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.