Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Försäkringar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Södermanlands län.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser inköp av egendomsförsäkringar samt avbrotts-, mer- och extrakostnadsförsäkringar och där tillhörande produkter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66510000 Försäkringar, 66515200 Sakförsäkringar, 66519000 Försäkring av tekniska anläggningar, kompletterande försäkringar, skadereglering, skadeavveckling, aktuarietjänster (försäkringsmatematiska) och bärgningsförsäkringar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.