121677-2020 - ResultatSverige-HALMSTAD: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Interimschefer
Referensnummer: DNRGS190046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar bemanning för Region Hallands samtliga förvaltningars behov av tillfällig chef i ledande befattningar. Uppdrag för kortare eller längre perioder vid tillfälliga vakanser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen