121684-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Torv
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av torv på Tvärbäcksmyran
Referensnummer: UH-2021-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09112200 Torv
II.1.4.
Kort beskrivning
På uppdrag av Kommunbränsle i Ådalen AB upphandlas entreprenad gällande produktion, stackning, täckning samt ombesörjning av utlastning av frästorv på Tvärbäcksmyran, Örnsköldsvik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen