121704-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparation av ARBETSMASKINER för löpande underhåll, Falun
Referensnummer: Ä2018-4015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget syftar till att täcka Kopparstadens behov av Service och reparation av arbetsmaskiner för löpande underhåll.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Avtalsperioden är 2018-11-01 – 2020-10-31 med möjlighet att till befintliga kontraktsvillkor förlänga avtalet med ytterligare ett (1) + ett (1) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50531000 Reparation och underhåll av icke-elektriska maskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen