2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rondering och flyttjänster
Beskrivning: Denna upphandling är reserverad i enlighet med 4 kap. 18 § lagen om offentlig upphandling (LOU). Upphandlingen avser rondering och flyttjänster av AB Väsbyhems samtliga källsorteringsrum inom bolagets fastighetsbestånd.
Intern identifierare: UPVH/2025:14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34136100 Lätta skåpbilar, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Rondering och flyttjänster