121723-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av utemiljö
Referensnummer: UC-2017-158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar i stort:
— Tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll av markbeläggningar och vegetationsytor,
— Tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll på fast- och rörlig utrustning på mark
— Snöröjning och halkbekämpning
— Beredskap
— Mindre markprojekt