121754-2019 - ResultatSverige-Kalmar: Utrustning för osteosyntes
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Osteosyntesmaterial
Referensnummer: 2018-173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183300 Utrustning för osteosyntes
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser av ortopedisk osteosyntesmaterialtill Landstinget i Kalmar län enligt beskrivning i Kravspecifikation och Avtalsmall. Denna upphandling kommer att ligga till grund för ett ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33180000 Funktionellt stöd, 33183000 Ortopediska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen