121766-2019 - ResultatSverige-Borås: Elmätare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätinstrument, el
Referensnummer: 18/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38554000 Elmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom olika produktområden:
1. Bänknätaggregat, källor och belastningar
2. El- och elektronikprovningsinstrument
3. Multimetrar och strömtänger
4. Oscilloskop och logikanalysatorer
5. Panelinstrument
6. Signalgeneratorer och spektrumanalysatorer
7. RF-förstärkare
8. Nätverksanalysatorer
9. Testutrustning och tillbehör
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Produktområde 1. Bänknätaggregat, källor och belastningar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38300000 Mätutrustning, 38550000 Mätare, 38554000 Elmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområde
Del nr: 2
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet, produktområde 2. El- och elektronikprovningsinstrument.
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet, produktområde 3. Multimetrar och strömtänger
Del nr: 3
38410000 Mätinstrument, 38550000 Mätare, 38554000 Elmätare
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområdet Multimetrar och strömtänger.
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom olika produktområden: 4. Oscilloskop och logikanalysatorer
Del nr: 4
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområde 4. Oscilloskop och logikanalysatorer.
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområdet 5. Panelinstrument
Del nr: 5
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområde 6. Signalgeneratorer och spektrumanalysatorer
Del nr: 6
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområde 6. Signalgeneratorer och spektrumanalysatorer.
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområde 7. RF-förstärkare
Del nr: 7
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområde 8. Nätverksanalysatorer
Del nr: 8
Mätinstrument, el för laboratorieverksamhet inom produktområde 9. Testutrustning och tillbehör
Del nr: 9