121807-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Sollentuna: Kommunal hälso- och sjukvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hälso- och sjukvårdsinsatser i bostad med särskild service och daglig verksamhet enligt LSS
Referensnummer: SK2022-0429
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Utföraren ska tillhandahålla hälso- och sjukvårdsinsatser i bostad med särskild service och daglig verksamhet enligt LSS.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen