Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av måltider till Koppargårdens vård- och omsorgsboende
Referensnummer: Koppargården HV 2019/506
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Hässelby-Vällingby stadsdelsnämnd inbjuder till anbudsgivning avseende tillagning och leveranser av lunch- och middagsmåltider till Koppargårdens vård- och omsorgsboende enligt de förutsättningar som anges i det här förfrågningsunderlaget med bilagor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen