121865-2023 - ResultatSverige-Skellefteå: Luftfilter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftfilter
Referensnummer: UH-2022-112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser luftfilter.
Deltagande myndigheter i upphandlingen
Skellefteå kommun
Skellefteå Kraft AB med bolag (se bilaga avtal)
Skellefteå City Airport AB
Malå kommun
Malåbostaden AB
Malå Energi- och Industri Aktiebolag
Norsjö kommun
Norsjölägenheter AB
Sannolik volym för avrop på avtalet baserad på historisk inköpsvolym beräknas till 10 000 000 SEK under avtalstiden inklusive optionsåren.
Kunden garanterar inga volymer.
För mer information, se upphandlingsdokumenten
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen