2. Förfarande
Förfarande
Titel: Insamling och Transport av Farligt Avfall
Beskrivning: Insamling, transport och behandling av farligt avfall från återvinningscentral Insamling, transport och behandling av farligt avfall från butiksmiljö Option: Kretsloppsbilen, mobil insamling för farligt avfall, el-, och grov avfall samt återbruk Beställaren svarar för kundtjänst, registerhållning och fakturering av avfallsavgifter.
Intern identifierare: 2024/ KSUH 0047
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000