121922-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Konkurrensutsättning av DIS Byggledningstjänst, Helsingörsgatan, gångbana
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonkurrensutsättning av DIS Byggledningstjänst, Helsingörsgatan, gångbana
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av byggledningstjänst till kommande entreprenad av helsingörsgatan, där en ny gångbana ska anläggas.
Intern identifierareT2024-03106
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningDen här upphandlingen avser en upphandling av byggledningstjänst till kommande entreprenad av helsingörsgatan, där en ny gångbana ska anläggas.
Intern identifierareKonkurrensutsättning av DIS Byggledningstjänst, Helsingörsgatan, gångbana