12196-2018 - ResultatSverige-Örebro: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Härbärge och stödboende
Referensnummer: Sov 409/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande avtal om drift av Härbärge och stödboende för vuxna missbrukare. Verksamheten ska bedrivas i befintlig lokal på Bruksgatan Örebro. Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlingens omfattning.
Denna upphandling avser drift av härbärge och stödboende för vuxna missbrukare.
Härbärget har 10 platser och erbjuder nattlogi för män med missbruks- och/eller psykiska problem. Lättare kvällsmål och frukost ingår.
Stödboendet har 10 platser och erbjuder dygnetruntboende där olika stödinsatser ingår för att vissa mål i en uppgjord planering ska nås. Plats på stödboendet förutsätter biståndsbeslut. En individuell plan med angivna mål upprättas för var och en av de boende.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85312300 Vägledning och rådgivning, 85312320 Rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen