121966-2020 - ResultatSverige-Malmö: Manöver- och styrsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Införande av Distributed Control System (DCS)
Referensnummer: 19/02245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42961000 Manöver- och styrsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Då befintliga styr- och övervakningssystem behöver moderniseras avser beställaren genom denna upphandling genomföra - med antagen konsult/entreprenör - ett projekt vilket syftar till att byta styr- och övervakningssystem för hela beställarens verksamhet, detta enligt de krav och i den omfattning som framgår av handlingar fogade till upphandlingsdokumenten.
Projektet skall utföras i två olika faser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen