Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Anestesitjänster
Referensnummer: STE 1903-0131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att ge STE information om vilka möjligheter som finns på marknaden och vilka leverantörer som kan eventuell lämna anbud för anestesitjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För vår operationsavdelning behöver STE ev. upphandla anestesitjänster.
Syftet med denna RFI är att ge STE information om vilka möjligheter som finns på marknaden och vilka leverantörer som kan eventuell lämna anbud för de specifika områden som anges i denna RFI.