See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Incident response
Beskrivning: Upphandlingens syfte och mål är att stärka Läkemedelsverkets förmåga att återställa IT-miljön efter en krypteringsattack eller motsvarande attack, och söker därför en leverantör som kan teckna avtal för beredskap och insats (Incident response) vid denna typ av händelse.
Intern identifierare: 2.3.1-2025-025493
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000