12213-2025 - Resultat
Sverige – Eldistribution och tillhörande tjänster – Energianskaffning och leverans av förnybar elkraft
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnergianskaffning och leverans av förnybar elkraft
BeskrivningUpphandlingen avser energianskaffning och leverans av elkraft till Uppsalahem AB inklusive dotterbolag.
Intern identifierare24/82
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000