122131-2018 - ResultatSverige-Västerås: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskintjänster med förare
Referensnummer: SFE 2017/00016-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Entreprenadmaskintjänster med förare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde A – Hjulburen grävmaskin Littera 21.2412
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde B – Hjulburen grävmaskin Littera 21.2413
Del nr: 2
Avtalsområde C – Hjulburen grävmaskin Littera 21.2416
Del nr: 3
Avtalsområde D – Hjulburen grävmaskin Littera 21.2417
Del nr: 4
Avtalsområde E – Hjulburen grävmaskin Littera 21.2417 inkl 3D maskinstyrning
Del nr: 5
Avtalsområde F – Bandburen grävmaskin Littera 21.1325 alt. 21.1326
Del nr: 6
Avtalsområde G – Bandburen grävmaskin Littera 21.1325 alt. 21.1326, inkl 3D maskinstyrning
Del nr: 7
Avtalsområde H – Dumper Littera 12.3309
Del nr: 8
Avtalsområde I – Dumper Littera 12.3313
Del nr: 9
Avtalsområde J – Hjullastare Littera 22.1515
Del nr: 10
Avtalsområde K – Väghyvel Littera 28.3312 alt. 28.3313
Del nr: 11