122213-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Catering till anstalten Rödjan, häktet Mariestad och anstalten Johannesberg
Referensnummer: 2022-7236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni inbjuds härmed att lämna anbud på upphandling med benämning Catering till anstalten Rödjan, häktet Mariestad och anstalten Johannesberg.
Beskrivning av upphandlingen
Kriminalvården har ansvar för att de intagna på anstalten och häktet får sitt dagliga behov av kost tillgodosett under vistelsetiden. Via denna upphandling tecknas avtal för leverans av portions- respektive kantinförpackad mat. Lagad lunch och middag ska levereras alla dagar om året och det kommer att tecknas tre separata avtal, ett avtal per anbudsområde.
Upphandlingen har tre anbudsområden:
Område 1 - Catering anstalten Rödjan
Område 2 - Catering häktet Mariestad
Område 3 - Catering anstalten Johannesberg
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.