12226-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Kriskommunikationsapp
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKriskommunikationsapp
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av en telefonapp som är plattformsoberoende. Appen ska vara tillgänglig för Android- och iPhone-telefoner, Android- och iOS-pekplattor samt datorer med Windows och Mac OS.
Intern identifierare25/46
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48730000 Säkerhetsprogramvara, 48810000 Informationssystem, 72253200 Stödtjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000