Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datorer och surfplattor med tillbehör och tjänster 2023
Referensnummer: 2023-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Göliska IT upphandlar ramavtal för datorer och surfplattor med tillbehör och tjänster för kommunala bolag samt kommunerna Essunga, Grästorp, Götene, Lidköping, Skara och Vara.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213500 Handdatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen