2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bussresor med chaufför
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bussresor i samband med friluftsdagar, skolresor, utflykter, personalresor, studiebesök, simundervisning, konferensresor, bussning av elever när det sker ombyggnader av skolor etc. Upphandlingen avser inte fast skolskjuts.
Intern identifierare: 24/14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000