122352-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Datorstöd och rådgivningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och Support av Lunds kommuns telefoni plattform
Referensnummer: KS 2022/0182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade Anbudsgivare att inkomma med Anbud avseende upphandling av Avtal avseende Drift och Support av Lunds kommuns telefoni plattform i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta upphandlingsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara, 72300000 Datatjänster, 72315000 Hantering av datanät och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lunds kommun genom Lunds kommuns upphandlingsenhet, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av avtal avseende Drift och support av Lunds kommuns telefoni plattform i enlighet med de krav och villkor som framgår av detta förfrågningsunderlag.
Avtal kommer att tecknas med 1 leverantör.
Inbjudan
Avtal kommer att tecknas med en (1) Anbudsgivare. Avtalsvillkor som kommer att ligga till grund för Avtal redovisas i separata bilagor till Upphandlingsunderlag, se under rubriken ”Upphandlingsdokument”. Potentiella Leverantörer benämns nedan ”Anbudsgivare” och ”Leverantör”.
Med nedan angivna upphandlande myndigheter avses ”Beställare”
Alla namn och personuppgifter som förekommer i Upphandlingsdokumenten hanteras enligt reglerna i EU:s dataskyddsförordning (EU) 2016/679 (GDPR). Detsamma förutsätts gälla för de namn och personuppgifter som lämnas i Anbud eller annan handling enligt detta Upphandlingsunderlag. Mer information om Lunds kommuns behandling av personuppgifter finner du på https://www.lund.se/om-webbplatsen-lund.se/behandling-av-personuppgifter-gdpr/
Tillhandahållande av upphandlingsdokument
Upphandlingsdokument tillhandahålls elektroniskt via upphandlingsverktyget TendSign (se www.tendsign.com).
Inlämning av Anbud
Anbud ska lämnas elektroniskt genom TendSign.
Endast elektroniska Anbud accepteras.
Tekniska frågor gällande inlämnande av Anbud besvaras av TendSign. Observera att TendSign endast svarar på frågor under kontorstid.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara Beställaren tillhanda senast den 2022-04-04 23:59
Anbud som inte är Beställaren tillhanda inom utsatt tid kommer att förkastas.