See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kulturkvarteret Våghalsen i Partnering
Beskrivning: Upphandling avseende byggentreprenadkontrakt gällande Om-, tillbyggnation Stadsbibliotek som efter renovering blir ett kulturhus med bredd som förutom bibliotek samlar kulturskola och öppen seniorverksamhet, teater och Eskilskällan i Kulturkvarteret Våghalsen i de centrala delar av Eskilstuna.
Intern identifierare: 25/45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212330 Byggnation av bibliotek
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000