122417-2018 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Programvara för administration
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Energimyndighetens ärendehanteringssystem
Referensnummer: 2017-12307
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Energimyndigheten efterfrågar en leverans av ett ärendehanteringssystem samt tillhörande tjänster.
Den erbjudna leveransen och tillhörande tjänster förväntas stödja Energimyndigheten i sin strävan att digitalisera sina processer och därmed öka informationskvalitén, flödeseffektiviteten och som en effekt av det öka kundnyttan