Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling utrikes, byggledare Helsingfors
Referensnummer: 2176/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlning av byggledare för entreprenad avseende grundförstärkning och lokalanpassning av svenska ambassaden i Helsingfors, Finland.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlning av byggledare för entreprenad avseende grundförstärkning och invändig renovering av svenska ambassaden i Helsingfors, Finland.