122435-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Byggkonstruktör - Statiker
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggkonstruktör - Statiker
Beskrivning: Konsultuppdraget omfattar tillhandahållande av konsulttjänster inom byggnadskonstruktion (bärande element) vid om-, nybyggnads- och underhållsprojekt av bostads- och lokalprojekt. Konsultuppdraget kan omfatta olika skeden (t.ex. förstudie, projektering, upphandling, utförande och förvaltning).
Intern identifierare: FB 2024/1010
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Byggkonstruktör - Statiker