122464-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vänersborg: Gynekologisk sjukhusvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gynekologi (köpt vård)
Referensnummer: 18/139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111300 Gynekologisk sjukhusvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett ramavtal med max tre (3) leverantörer inom Del 1, Bedömningsbesök och en (1) leverantör inom Del 2, Operation/Behandling.
Anbud kan lämnas på del 1 och/eller del 2. Del 1 och del 2 kommer att utvärderas var för sig.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Bedömningsbesök/operation och behandling
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85100000 Hälsovårdstjänster, 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster, 85111000 Sjukhustjänster, 85121000 Läkarmottagningstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85121210 Gynekologisk vård eller förlossningsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbud kan lämnas på del 1, och/eller del 2. Del 1 och del 2 kommer att utvärderas var för sig.
Del nr: DEl 1 bedömingsbesök. Del 2 operatin/behandling