122594-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Tvätterimateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entrémattor, inhyrning.
Referensnummer: UH-2016-208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39291000 Tvätterimateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett (1) ramavtal med en (1) leverantör avseende leveranser av Entrémattor och Inhyrning för Norrköping kommun, ramunderstaden AB och Finspångs kommun. Samtliga villkor för avrop/beställning är fastställda i ramavtalet.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39530000 Större och mindre mattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen