122595-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Presenter och priser
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Presentkort
Referensnummer: 23.3-7920-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av Presentkort.
Upphandlingen kommer att resultera i ett ramavtal där alla statliga myndigheter och ett antal andra upphandlande myndigheter kommer att kunna tillgodose sina behov av presentkort. Kammarkollegiet uppskattar omsättningen på ramavtalet till totalt 160 miljoner SEK under dess löptid om 48 månader. Kammarkollegiet kommer att tilldela ramavtal till två (2) ramavtalsleverantörer under förutsättning att så många anbud uppfyller ställda krav. Tilldelning av kontrakt sker enligt rangordning.
Ramavtalet beräknas träda i kraft 2023-04-24, om upphandlingen inte blir föremål för överprövning.
Svenska språket ska tillämpas vid all kommunikation rörande denna upphandling, inklusive anbudets språk, om inte annat framgår.
Sista tidpunkt för att lämna anbud är 2023-03-03.
Tilldelningsbeslut beräknas fattas under första kvartalet 2023.