Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster Stadshuset och Facken.
Referensnummer: UH-2016-178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90919200 Kontorsstädning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av ett avtal gällande Städtjänster: daglig städning, storstädning, golvvård och fönsterputs som ska utföras i Stadshuset, Fackens och Överförmyndarenhetens lokaler i Linköpings kommun. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen