Upphandling av Projekt- och byggledning VVS i SFA-projektet, AH.K0212
Referensnummer: 18MB186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att teckna ett resursavtal avseende projekt- och byggledning för delprojekt VVS inom SFAR. Vi har initialt ett behov av att stärka befintlig VVS-organisation (bestående av en projektledare och en byggledare) med 1 – 2 st kompetenser med fokus på byggledning. Resursavtalet avser täcka behovet av projektledning och byggledning för delprojekt VVS, beräknat till 3 personer, under hela projektets löptid, enligt nuvarande tidplan fram till och med år 2026.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen